52-letni mieszkaniec gminy Wiązownica został oskarżony o znęcanie się nad psem oraz o postrzelenie zwierzęcia z wiatrówki.
Kilka dni temu policjant z posterunku w Wiązownicy dowiedział się, że końcem stycznia br. w Manasterzu został postrzelony pies. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariusza wynikało, że związek z tym zdarzeniem może mieć 52-letni mieszkaniec gminy Wiązownica. Policjant dotarł do świadków tego zdarzenia oraz do właścicieli psa.

- Z zebranych materiałów wynika, że 52-latek strzelił do psa w okolice tylnej łapy z broni pneumatycznej. Zwierzę w tym czasie przebiegało przy ogrodzeniu jego posesji. Po postrzale pies oddalił się. Ranne zwierzę wróciło do swoich właścicieli. Wykonując w tej sprawie czynności policjant zabezpieczył wiatrówkę w miejscu zamieszkania 52-latka - informuje KPP w Jarosławiu.

Strzelał z wiatrówki do autobusu
Mieszkaniec gminy Wiązownica usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzęciem i przyznał się do winy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.