W Przemyślu na ul. Lwowskiej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym.
7 marca około godz. 3:30, policjanci zostali powiadomieni o zderzeniu samochodu osobowego marki Daewoo z pociągiem towarowym.


Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem mężczyzna poruszał się od strony Przemyśla do miejscowości Hurko. Pociąg towarowy w tym czasie przemieszczał się po torowisku od Medyki do miejscowości Krówniki. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kierujący daewoo w wyniku niezastosowania się do poleceń dróżnika kolejowego, wjechał w początek składu - bok lokomotywy. Skład liczył 700 metrów długości, w tym 2 lokomotywy i 50 wagonów. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Uczestnicy byli trzeźwi. Kierujący daewoo został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.


Przemyscy policjanci po raz kolejny przypominają, że zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd:
- nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, gdy sygnalizacja miga na czerwono,
- zawsze zatrzymuj się przed znakiem STOP, aby upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg,
- nigdy nie próbuj "zdążyć" przed nadjeżdżającym pociągiem,
- nie wjeżdżaj na przejazd przy zamykających się lub otwierających rogatkach,
- nigdy nie omijaj zamkniętych półrogatek,
- nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, kiedy nie masz możliwości kontynuowania jazdy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.