W Rzeszowie nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty policyjnego ślubowania. Odbierając legitymacje z rąk nadinspektora Dariusza Matusiaka, wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.
"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz.

We wtorek (7 marca), w auli Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, 13 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie i odebrało legitymacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nadinsp. Dariusza Matusiaka.

ślubowanie policjantów Rzeszów

Nowi funkcjonariusze przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny. Aby zostać policjantami musieli spełnić wysokie wymagania, jakie stawia się przed kandydatami. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności.

Nowi policjanci złożyli ślubowanie
Za kilka dni wyjadą do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie odbędą szkolenie podstawowe. Będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego. Następnie rozpoczną służbę w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.