Policjanci z ogniwa konnego wydziału prewencji komendy wojewódzkiej w Rzeszowie wspólnie ze Strażą Leśną - Nadleśnictwo Brzozów, prowadzili na terenie powiatu działania pn. "Wieniec".
Działania pn. "Wieniec" miały na celu ochronę zwierzyny, przeciwdziałanie i zwalczanie kłusownictwa oraz przejawów wszelkiego szkodnictwa łowieckiego, kontrolę legalności skupu i obrotu dziczyzną, egzekwowanie od osób trudniących się zbieraniem zrzutów poroży zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami. W akcje zaangażowani byli policjanci Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Brzozów.

działania policji i straży

Działania kontrolno-prewencyjne prowadzone były głównie na terenach, które stanowią ostoje zwierzyny, obszarach zagrożonych kłusownictwem i odwiedzanych przez zbieraczy poroża. Patrole konne sprawdzały teren brzozowski - Leśnictwa Przysietnica i Grabownica.

Policjanci i strażnicy leśni kontrolowali, czy zbierający zrzuty poroży nie prowadzą poszukiwań na terenie miejsc, na które nie wolno wchodzić oraz, czy swoim zachowaniem nie płoszą i nie niepokoją zwierzyny. Sprawdzali tereny leśne pod względem narzędzi kłusowniczych. Mundurowi zwracali również uwagę na to, czy pozostali użytkownicy lasu nie łamią obowiązującego prawa. Spłoszenie zwierzyny leśnej to potencjalne zagrożenie dla kierowców. Nietrudno o wypadek, gdy na drogę wybiegnie zwierzę, spłoszone przez zbieraczy poroży.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.