Przemyscy policjanci uczestniczyli w uroczystym spotkaniu "dwóch pokoleń" funkcjonariuszy - tych którzy odeszli na emeryturę oraz nowo przyjętych policjantów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.
We wtorek (7 marca) w Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie, otrzymując legitymacje z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu nadkom. Janusza Kiszki, natomiast kilkunastu funkcjonariuszy za długoletnią i sumienną służbę odebrało zasłużone podziękowania i pamiątkowe, personalizowane fajki, które są jednym z symboli Przemyśla.

odejscie policjantów na emeryturę

Rota ślubowania, która zaczyna się słowami: "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - dla każdego miała inne znaczenie. Dla nowych policjantów stała się wyznacznikiem ścieżki, którą będą podążać w codziennej służbie. Natomiast dla funkcjonariuszy odchodzących na emeryturę treść ślubowania zobrazowała wiele lat poświęconych służbie, w trakcie której dbali o bezpieczeństwo.

W uroczystości udział wzięli również: I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu podinsp. Rafał Dryś, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu kom. Waldemar Kolczak oraz kadra kierownicza przemyskiej komendy, kapelan przemyskiej policji Ksiądz Prałat Janusz Mączka, a także zaproszeni goście i rodziny policjantów.

nowo przyjęci policjanci

Nadkom. Janusz Kiszka skierował do policjantów - emerytów słowa wdzięczności za ich długoletnie zaangażowanie i poświęcenie w służbie, a także życzył, by czas emerytury spędzali z satysfakcją, zadowoleniem i w zdrowiu. Nowym policjantom życzył powodzenia i wytrwałości w tak trudnej służbie, a za wzór do naśladowania wskazywał funkcjonariuszy odchodzących na emeryturę.

Kolejno glos zabrał ks. prał. Janusz Mączka, który również podziękował wszystkim policjantom za to, że pełnią służbę i niosą pomoc innym, a swoją wypowiedź podsumował słowami, które mają odzwierciedlenie w codziennej postawie policjanta "…Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest..."

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.