W Zakładzie Karnym w Rzeszowie zostało zorganizowane spotkanie z Czesławem Mozilem.
W ramach zajęć kulturalno-oświatowych w dniu 11 marca w Zakładzie Karnym w Rzeszowie zostało zorganizowane spotkanie z Czesławem Mozilem - piosenkarzem, autorem tekstów, kompozytorem, muzykiem akordeonistą, aktorem dubbingowym.

Prowadzenie zajęć kulturalno-oświatowych, które obok nauczania, pracy, podtrzymywania kontaktu z rodziną oraz oddziaływań terapeutycznych jest jedną z metod resocjalizacyjnych wynikających z Kodeksu Karnego Wykonawczego. Zajęcia kulturalno - oświatowe mają na celu m. in. racjonalne zagospodarowanie czasu wolnego podczas odbywania kary pozbawienia wolności przez osadzonych, jak również wzbudzenie aktywności osadzonych i wyrobienie u nich nowych zainteresowań i nawyków.

Czesław w Rzeszowie

Spotkanie z Czesławem Mozilem odbyło się w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi. Miało formę mini recitalu, podczas którego zaproszony gość przedstawił swoją twórczość muzyczną jak również podzielił się swoimi doświadczeniami życiowymi. Osadzeni mieli możliwość zetknąć się z twórczością Czesława Miłosza, którą Czesław Mozil wykorzystał do swojego repertuaru.

Postać gościa wzbudziła duże zainteresowanie wśród osadzonych, którzy wzięli udział w zajęciach, czego dowodem były ich liczne pytania. Nie wszyscy osadzeni przebywający w jednostce penitencjarnej mogli wziąć udział w spotkaniu, dlatego Czesław Mozil udzielił szerokiego wywiadu dla radiowęzła ZK Rzeszów, który wraz z wychowawcą przeprowadzili osadzeni zatrudnieni w Centrum Kulturalno - Oświatowym rzeszowskiej jednostki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.