Za nieostrożne obchodzenie się z ogniem odpowie 78-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która rozpaliła ognisko na łące. Niestety ogień szybko się rozprzestrzenił i na miejscu interweniowali strażacy.
Okres wiosenny to czas, kiedy m.in. porządkujemy ogródki. Niestety wiele ludzi nadal traktuje jako jedną z prac porządkowych wypalanie traw. Policjanci przypominają, że lekkomyślne obchodzenie się z ogniem może prowadzić do groźnych pożarów.

Przekonała się o tym 78-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która w minioną sobotę postanowiła rozpalić ognisko na pobliskiej łące. Niestety ogień szybko się rozprzestrzenił i kobieta zaczęła gasić palącą się trawą za pomocą m.in. łopaty.

Tragedia w Dobryni. W pożarze domu zginęły dwie osoby
Straż pożarną wezwał na miejsce mężczyzna, który zauważył rozprzestrzeniający się ogień. Na miejscu interweniowali również policjanci, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 78-latka przyznała, że jej lekkomyślne zachowanie doprowadziło do pożaru. Kobieta odpowie za popełnione wykroczenia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter