Na terenie powiatu tarnobrzeskiego prowadzono działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczny przejazd". Podczas akcji, mundurowi objęli nadzorem 28 przejazdów kolejowych.
W piątek od rana, policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Sekcji Eksploatacji Stalowa Wola - Rozwadów, prowadzili działania na przejazdach kolejowo - drogowych.

bezpieczny przejazd, działania policjantów

- Podczas akcji mundurowi objęli nadzorem 28 przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u 316 osób, ujawnili 41 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym w tym 5 wykroczeń na przejazdach kolejowych. Zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych- przekazuje KMP w Tarnobrzegu.

Wjazd na przejazd kolejowo-drogowy na czerwonym, migającym świetle należy do najczęstszych, a zarazem najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Kierowcy nie stosują się do znaku STOP oraz nie zwracają uwagi na sygnalizację świetlną i dźwiękową, czasami zdarza się, że wręcz omijają półrogatki.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter