Tarnobrzescy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa na tzw. "przewałkę", którego ofiarą padła 75-letnia kobieta.
Do kradzieży doszło 4 kwietnia, w rejonie ulicy Piłsudskiego w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że do 75-letniej kobiety, która wyszła z banku z pobraną gotówką, podszedł nieznany mężczyzna.

W ręku trzymał pokaźny rulon pieniędzy i twierdził, że znalazł je na ulicy i szuka właściciela. Zdezorientowana seniorka oświadczyła, że nie ona je zgubiła. Mężczyzna nawiązał rozmowę z kobietą, dopytywał co ma w tej sytuacji zrobić.

W tym czasie podszedł do nich drugi mężczyzna, który twierdził, że zgubił gotówkę i zażądał okazania pieniędzy. Wówczas mężczyzna, który znalazł pieniądze, wyciągnął rulon pieniędzy i je okazał. Również 75-latka okazała portfel z pieniędzmi.

50-latka oszukana na "amerykańskiego żołnierza". Straciła 100 tys. zł
Starszy ze sprawców stwierdził, że faktycznie pieniądze te nie stanowią jego własności i pozwolił schować kobiecie jej pieniądze do torebki. Po chwili seniorka zorientowała się, że zwrócona jej gotówka jest uszczuplona o kwotę 800 zł. Poszkodowana kobieta o tym zdarzeniu zaalarmowała policjantów.

Rysopis sprawców:
- Pierwszy z mężczyzn (znalazca) - wzrost około 180 cm, wiek około 50 lat, krępej budowy ciała
- Drugi mężczyzna (który miał zagubić gotówkę) - wzrost 175 cm, średniej budowy ciała. Mężczyzna nosił okulary korekcyjne.


Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadające informacje w tej sprawie proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2, albo tel. 47 825 33 30, 47 825 33 10. Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego, by zadbali o swoich bliskich, szczególnie seniorów i przestrzegali ich przed takimi zagrożeniami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.