Akcja "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" już od kilku lat przeprowadzana jest wiosną i rozpoczyna sezon motocyklowy w Bieszczadach.
W sobotnie popołudnie lescy policjanci wspólnie z członkami Klubu Motocyklowego "Bieszczadzkie Wilki" przeprowadzili akcję skierowaną do kierowców pn. "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie". Jej celem było uświadamianie kierowców samochodów, że motocykle ze względu na swoje gabaryty są mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu. Często kierowcy rozpoczynają manewr wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko wsteczne, która to czynność w przypadku motocyklistów ma ogromne znaczenie-jedno spojrzenie może uratować czyjeś życie.

Funkcjonariusze przypominali o bezpiecznych zachowaniach na drodze, a motocykliści kierowcom wręczali naklejki, które można przykleić na samochód.

Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2023
Akcja, nad którą patronat objął Polski Ruch Motocyklowy 1978, organizacja zrzeszająca stowarzyszenia, kluby oraz grupy motocyklowe z całego kraju, w Bieszczadach odbywa się już od kilku lat. Przeprowadzana jest zawsze wczesną wiosną, rozpoczynając w ten sposób sezon motocyklowy w tym regionie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.