W Głuchołazach w województwie opolskim odbyły się XXII Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach. II miejsce w zawodach zajął mundurowy z Mielca st. asp. Przemysław Kopacz.
Przedsięwzięcie swoim Patronatem Honorowym objął między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sportu i Turystyki, Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu. Policjant st. asp. Przemysław Kopacz reprezentujący Komendę Powiatową w Mielcu zajął II miejsce wśród policjantów biorących udział w turnieju.

Funkcjonariusz rywalizował z kolegami z wojska, straży pożarnej, służby więziennej, celnikami oraz z funkcjonariuszami straży granicznej. Zawody rozgrywane były w dniach 12-16 kwietnia 2023 r. systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempo gry 90 min. na partie dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie. Funkcjonariusz gra w szachy od 7 roku życia.

Pożegnanie policjantów emerytów
Swoją pasją dzieli się także z innymi, na co dzień trenuje i szkoli dzieci w klubie KGL "Szarotka" Wadowice Górne oraz w Stowarzyszeniu "SZACH-MAT" w Radomyślu Wielkim.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.