Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 65-latkowi, który kierując skuterem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać.
W ubiegłą środę, po godz. 20 dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Duńkowicach w rejonie cmentarza, mężczyzna usiłuje uruchomić skuter a jego stan wskazuje, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie.

Policjanci zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem w kierunku wioski. Kierujący na głowie nie miał kasku ochronnego a jego skuter nie posiadał tylnego oświetlenia.

Funkcjonariusze wydali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna nie reagował na nie i kontynuował jazdę. Na nierównościach drogi stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Policjanci od razu udzielili mu pomocy. Kierujący oświadczył, że nie doznał obrażeń i nie potrzebuje pomocy medycznej.

Pościg za 19-letnim motocyklistą. Złamał szereg przepisów
Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 65-letniego mieszkańca gminy Radymno. Jak się okazało, mężczyzna miał 1,76 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.