Policjanci z posterunku w Wiązownicy zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nastolatków, którzy bez uprawnień jeździli motocyklami niedopuszczonymi do ruchu.
Pod koniec minionego tygodnia, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Szówsku na ul. Sanowej, po drodze publicznej, nastolatkowie jeżdżą motocyklami. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z posterunku w Wiązownicy.

Na wskazanej ulicy, policjanci zauważyli dwóch motocyklistów, których zatrzymali do kontroli drogowej. Jak się okazało, motocyklami typu cross, kierowali 12 i 11-latek, obaj mieszkańcy gminy Wiązownica. Chłopcy nie posiadali uprawnień do kierowania takimi pojazdami. Dodatkowo motocykle nie posiadały tablic rejestracyjnych, oświetlenia, kierunkowskazów, numerów VIN, badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

motocykl nastolatka

Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę swoich rodziców. Stróże prawa wyjaśniają okoliczności wejścia w posiadanie jednośladów przez chłopców oraz braku nadzoru rodziców nad dziećmi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli motocykle na policyjnym parkingu. Mundurowi poinformują Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku obowiązkowego ubezpieczenia. Za brak takiej polisy grożą surowe kary finansowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.