Niemal dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca citroena, którego w nocy zatrzymali do kontroli drogowej kolbuszowscy policjanci.
Około godz. 1 w nocy z poniedziałku na wtorek, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z kolbuszowskiej jednostki, podczas patrolowania ulicy Rzeszowskiej, zauważyli kierowcę citroena, który na ich widok zatrzymał się na środku jezdni, a po chwili ruszył.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co było przyczyną takiego zachowania. Zatrzymali citroena do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania od 43-latka, który kierował autem, wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,96 promila alkoholu w jego organizmie.

Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Nietrzeźwy 43-latek przewoził pasażera, mieszkańca powiatu kolbuszowskiego.

Karambol na A4 w miejscowości Boreczek
43-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter