Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, prowadzili działania " Sygnalizator’’. W działaniach wykorzystany był policyjny bezzałogowy statek powietrzny.
W piątek, policjanci z lubaczowskiej drogówki, od ranna na drogach powiatu lubaczowskiego, prowadzili akcję przy użyciu policyjnego drona.

policyjny dron

Sprawdzali, czy kierowcy stosują się do zasad ruchu drogowego, w szczególności do zakazu wyprzedzania. Gdy operator drona zauważył popełnione wykroczenie, które było rejestrowane za pomocą kamery urządzenia, natychmiast informował policjantów lubaczowskiej drogówki, którzy podejmowali interwencje wobec kierujących. Mundurowi zwracali uwagę również na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, jak i korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.

W oku drona. Znów posypały się mandaty
Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni, gdy okazywało się, że popełnione przez nich wykroczenie "zauważył" policyjny dron. Działania z wykorzystaniem policyjnego bezzałogowego statku powietrznego będą kontynuowane.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.