Mieszkańcowi gminy Krzeszów postawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W ubiegłym tygodniu policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji domowej zgłoszonej na terenie gminy Krzeszów. Na miejscu mundurowi ustalili, że 48-latek wszczął awanturę w miejscu zamieszkania, a w toku czynności okazało się, że mężczyzna ma niebieską kartę sporządzoną wskutek znęcania się nad rodziną. Pomimo że mieszkaniec gminy Krzeszów uciekł z domu przed przybyciem funkcjonariuszy został wkrótce przez nich zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Tragiczny wypadek w Mielcu
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latkowi zarzutów dotyczących znęcania się nad żoną. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują - jeżeli wiesz, że komuś z otoczenia dzieje się krzywda nie czekaj - powiadom służby. Przemoc w rodzinie nie jest prywatną sprawą - to przestępstwo ściganie z urzędu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.