Policjant w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzież sklepowej. Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariusza, skradziony towar został odzyskany.
Policjantem jest się nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu codziennym, w którym przestrzega się wartości, zasad etyki oraz pomaga utrzymać porządek i bezpieczeństwo. Takimi cechami wykazał się wczoraj jarosławski policjant wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży.

Funkcjonariusz, podczas spaceru ul. Skarbowskiego w Jarosławiu, w godzinach popołudniowych, na przystanku zauważył mężczyznę, który z wewnętrznych kieszeni kurtki wyciągał szampony do włosów takiej samej marki. Policjant dobrze znał tego mężczyznę z wcześniejszych interwencji, gdy jeszcze pracował w wydziale patrolowo-interwencyjnym. Wiedział, że był on karany za kradzieże sklepowe, dlatego sytuacja jaką zauważył, wydała mu się podejrzana. Funkcjonariusz podszedł do 38-latka. Mężczyzna miał przy sobie 5 szt. szamponów. Policjant poprosił go, aby z tym towarem udał się z nim do pobliskiego sklepu, aby wyjaśnić ewentualny zakup tych produktów.

Samopodpalenie mężczyzny w Lipnicy Dolnej
Na miejscu, po sprawdzeniu sklepowego monitoringu okazało się, że chwilę wcześniej 38-letni mieszkaniec Jarosławia wszedł do sklepu, zabrał szampony z regału i schował je do torby, a następnie przekroczył linię kas nie uiszczając opłaty za towar.

Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, skradziony towar został odzyskany i w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży. Zatrzymanego sprawcę stróże prawa ukarali mandatem karnym.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter