Policjant w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzież sklepowej. Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariusza, skradziony towar został odzyskany.
Policjantem jest się nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu codziennym, w którym przestrzega się wartości, zasad etyki oraz pomaga utrzymać porządek i bezpieczeństwo. Takimi cechami wykazał się wczoraj jarosławski policjant wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży.

Funkcjonariusz, podczas spaceru ul. Skarbowskiego w Jarosławiu, w godzinach popołudniowych, na przystanku zauważył mężczyznę, który z wewnętrznych kieszeni kurtki wyciągał szampony do włosów takiej samej marki. Policjant dobrze znał tego mężczyznę z wcześniejszych interwencji, gdy jeszcze pracował w wydziale patrolowo-interwencyjnym. Wiedział, że był on karany za kradzieże sklepowe, dlatego sytuacja jaką zauważył, wydała mu się podejrzana. Funkcjonariusz podszedł do 38-latka. Mężczyzna miał przy sobie 5 szt. szamponów. Policjant poprosił go, aby z tym towarem udał się z nim do pobliskiego sklepu, aby wyjaśnić ewentualny zakup tych produktów.

Samopodpalenie mężczyzny w Lipnicy Dolnej
Na miejscu, po sprawdzeniu sklepowego monitoringu okazało się, że chwilę wcześniej 38-letni mieszkaniec Jarosławia wszedł do sklepu, zabrał szampony z regału i schował je do torby, a następnie przekroczył linię kas nie uiszczając opłaty za towar.

Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, skradziony towar został odzyskany i w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży. Zatrzymanego sprawcę stróże prawa ukarali mandatem karnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.