Obywatel Ukrainy przemycał kurtkę ze skóry pytona. Kurtka została znaleziona podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.
Kurtkę ze skóry pytona wykryli funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z podkarpackiej KAS podczas kontroli na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Towar próbował nielegalnie przewieźć przez granicę obywatel Ukrainy.

Kurtka została znaleziona podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy identyfikacja wykazała, że odzież została wykonana ze skóry węża pytona, objętego ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
44-letni kierowca, który przewoził kurtkę w bagażu nie posiadał zezwolenia wymaganego na przewóz przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem, a także wykonanych z nich wyrobów.
W związku z naruszeniem przez mężczyznę przepisów ustawy o ochronie przyrody, funkcjonariusze zatrzymali towar do dalszego postępowania, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

Bez prawa jazdy i pijany wiózł pijaną pasażerkę
To kolejny wykryty w tym roku taki przypadek na przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili w ostatnich miesiącach nielegalny przewóz płaszcza, kurtki a także obuwia wykonanych również ze skóry pytona.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.