Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy poszukiwanych przez wymiary sprawiedliwości Rumunii oraz Mołdawii. Decyzją sądu cudzoziemcy trafili do aresztu.
Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek (15 czerwca). Podczas kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Medyce funkcjonariusze SG ustalili, że 36-letni ob. Ukrainy jest poszukiwany przez rumuńskie służby. Tamtejsze władze wydały za nim czerwoną notę Interpolu oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o przemyt papierosów na dużą skalę.

Kilkanaście godzin później, mundurowi z tej samej placówki kontrolujący pasażerów międzynarodowego pociągu z Ukrainy zatrzymali 47- letnią Ukrainkę. Władze Mołdawii wydały za kobietą czerwoną notę Interpolu. Jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzież. Według tamtejszego prawa grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

8-latek wjechał mini crossem w przejeżdżający samochód
W obu przypadkach cudzoziemcy zostali tymczasowo aresztowani. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 90 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.