Podczas minionego weekendu, policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch pijanych kierujących.
Osoby kierujące pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie, zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego też ropczyccy funkcjonariusze podejmują szereg działań mających na celu ujawnianie oraz eliminowanie takich osób, które poruszają się po drogach powiatu ropczycko - sędziszowskiego. W miniony weekend mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy usiedli za kierownicą na tzw. "podwójnym gazie".

W piątek po godzinie 18 w Czarnej Sędziszowskiej, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim, zauważyli kierującego motorowerem, którego tor jazy wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych były słuszne. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 42-letniego kierującego ponad promil alkoholu. Wkrótce poniesie on odpowiedzialność przed sądem.

Pijanego kierowcę "zatrzymała" latarnia
Druga interwencja z udziałem nietrzeźwego kierującego miała miejsce w sobotę po godz. 8 w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, gdzie do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący dacii.

Również i w tym przypadku, usiadł on za kierownicą, mimo że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 54-latka. Obu mężczyznom za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakazu kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.