Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili nielegalny przewóz środków pieniężnych w kwocie 15 310 euro. Gotówka ukryta była w bagażu podróżnym.
Na drogowym przejściu granicznym w Medyce, 38-letnia kobieta podjęła próbę przekroczenia granicy bez dopełnienia obowiązku złożenia deklaracji dewizowej. Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili kontrolę busa, którym podróżowało 6 osób. W jej trakcie ujawnili ukryte w bagażu środki płatnicze w kwocie 15 310 euro, ich równowartość to prawie 68 tys. zł. Przewożąca je podróżna, tłumaczyła funkcjonariuszom podkarpackiej KAS, że niezgłoszona waluta przewożona była z przeznaczeniem "na życie". Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 8 tys. zł.

Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE


Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro lub równowartość tej kwoty w innych walutach, wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, ma obowiązek pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.