Policjanci z Ogniwa Konnego rzeszowskiej komendy wojewódzkiej odnaleźli 82-letnią kobietę, która wyszła z domu opieki na spacer i straciła orientację w terenie. Funkcjonariusze po około 3 godzinach odnaleźli seniorkę w głębi lasu, w miejscu oddalonym o kilka kilometrów od ośrodka.
W piątek, policjanci Ogniwa Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, pełnili służbę na terenie gminy Głogów Małopolski.

Około godz. 12, funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zaginięciu 82-letniej mieszkanki Tarnobrzega. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta przebywała w jednym z domów opieki w Budach Głogowskich, z którego się oddaliła i nikt nie wiedział, gdzie się znajduje. Zaniepokojeni tym faktem pracownicy ośrodka powiadomili policjantów.

Do poszukiwań natychmiast zostali zaangażowani mundurowi, którym przekazano rysopis 82-latki. Funkcjonariusze sprawdzili obszar leśny w rejonie ośrodka. W pewnym momencie, w głębi lasy policjanci, w miejscu oddalonym o kilka kilometrów od domu opieki zauważyli kobietę, która odpowiadała rysopisowi poszukiwanej. Podczas rozmowy mundurowi ustalili, że kobieta zabłądziła podczas spaceru, była zmęczona i nie potrafiła sama wrócić do miejsca pobytu. Policjanci zaopiekowali się seniorką.

Okazało się, że nie potrzebowała pomocy medycznej i czuła się dobrze. Została przekazana pod opiekę pracownika ośrodka.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które mogą potrzebować opieki. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.