Leżajscy policjanci przekazali do sądu rodzinnego materiały w sprawie trójki 16-latków. Okazało się, że nieletni w ciągu jednego miesiąca, ukradli z leżajskiej drogerii kosmetyki o wartości blisko 2700 zł.
Do Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży, do której doszło 13 maja br. w jednej z leżajskich drogerii. Sprawcy mieli ukraść kosmetyki o łącznej wartości ponad 500 zł. Sprawą tą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. W wyniku podjętych przez nich działań, wytypowali potencjalnych sprawców tego przestępstwa. Tymi osobami okazało się dwoje nieletnich w wieku 16 lat, mieszkających na terenie powiatu biłgorajskiego.

Oprócz tego, leżajscy kryminalni uzyskali informację, że takich kradzieży mogło być więcej. Informacje te potwierdziły się. Jak się okazało, 16-letnia mieszkanka Biszczy, niespełna dwa tygodnie później, ponownie odwiedziła tą samą drogerię i ukradła kosmetyki o wartości ponad 680 zł. Po niecałych trzech tygodniach postanowiła ponownie zjawić się w drogerii. Tym razem wspólnie ze swoją koleżanką, 16-letnią mieszkanką powiatu biłgorajskiego, ukradły kosmetyki warte ponad 500 zł. Jeszcze tego samego dnia 16-latka wróciła do drogerii i wyniosła kosmetyki warte blisko 1000 zł.

Okradali domy i sklepy w Boguchwale. Policja zatrzymała złodziejską parę
W wyniku tych kradzieży, leżajska drogeria poniosła starty na łączną kwotę około 2700 zł.

Kupcy okazali się złodziejami
Zgromadzony materiał w tej sprawie został przesłany do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszych losów nieletnich.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.