Leżajscy policjanci przekazali do sądu rodzinnego materiały w sprawie trójki 16-latków. Okazało się, że nieletni w ciągu jednego miesiąca, ukradli z leżajskiej drogerii kosmetyki o wartości blisko 2700 zł.
Do Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży, do której doszło 13 maja br. w jednej z leżajskich drogerii. Sprawcy mieli ukraść kosmetyki o łącznej wartości ponad 500 zł. Sprawą tą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. W wyniku podjętych przez nich działań, wytypowali potencjalnych sprawców tego przestępstwa. Tymi osobami okazało się dwoje nieletnich w wieku 16 lat, mieszkających na terenie powiatu biłgorajskiego.

Oprócz tego, leżajscy kryminalni uzyskali informację, że takich kradzieży mogło być więcej. Informacje te potwierdziły się. Jak się okazało, 16-letnia mieszkanka Biszczy, niespełna dwa tygodnie później, ponownie odwiedziła tą samą drogerię i ukradła kosmetyki o wartości ponad 680 zł. Po niecałych trzech tygodniach postanowiła ponownie zjawić się w drogerii. Tym razem wspólnie ze swoją koleżanką, 16-letnią mieszkanką powiatu biłgorajskiego, ukradły kosmetyki warte ponad 500 zł. Jeszcze tego samego dnia 16-latka wróciła do drogerii i wyniosła kosmetyki warte blisko 1000 zł.

Okradali domy i sklepy w Boguchwale. Policja zatrzymała złodziejską parę
W wyniku tych kradzieży, leżajska drogeria poniosła starty na łączną kwotę około 2700 zł.

Kupcy okazali się złodziejami
Zgromadzony materiał w tej sprawie został przesłany do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszych losów nieletnich.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter