W Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy.
W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętych policjantów. W szeregi ropczyckiej jednostki wstąpiło troje nowych funkcjonariuszy. Nowo przyjęci policjanci w obecności kadry kierowniczej wypowiedzieli za podinsp. Romanem Zawiślak rotę ślubowania: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…"

Następnie podinsp. Roman Zawiślak powitał nowo przyjętych policjantów w szeregach ropczyckiej jednostki. Komendant pogratulował im wyboru tak odpowiedzialnej służby na rzecz społeczeństwa. Zaznaczył również, że ślubowanie ma szczególny przebieg. Uroczystość odbyła się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

nowi policjanci w KPP Ropczyce

Policjanci zostali przyjęci do służby 27 października 2023 roku. Teraz przed nimi kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, po którym rozpoczną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach oraz Komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim.

Osoby ubiegające się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Odszedł na zasłużoną emeryturę

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.