Policjanci leżajskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był pijany.
Wczoraj (21 listopada), tuż przed południem, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Citroen.

Mężczyzną tym był 45-letni mieszkaniec Brzózy Królewskiej. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo od mężczyzny czuć było alkohol. Policyjny alkomat wskazało w organizmie 45-latka ponad 2 promile alkoholu.

Samochód, którym kierował mężczyzna został zabezpieczony, a on sam został przekazany pod opiekę osobie wskazanej. Kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Jechał pijany na quadzie, ale to był dopiero początek jego kłopotów
Policja przypomina!
Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.