Ropczyccy kryminalni zatrzymali 19-latka podejrzanego o oszustwo. Młody mężczyzna wystawiał fikcyjne aukcje internetowe, w których oferował sprzęt elektroniczny oraz AGD, których w rzeczywistości nie posiadał.
8 listopada 2023 roku do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie przy sprzedaży laptopa marki Acer, za kwotę około 3000 zł. Niezwłocznie podjęte czynności pozwoliły na ustalenie, że sprawca posługiwał się kilkunastoma numerami abonenckimi zarejestrowanymi na siebie oraz na szereg innych osób, celem ukrycia swojej tożsamości.

Za ich pomocą wystawiał fikcyjne aukcje internetowe na portalu olx, w których oferował sprzęt elektroniczny oraz AGD, których w rzeczywistości nie posiadał. Działał on na terenie miejscowości Świebodzin w woj. lubuskim.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach udali się do w/w miejscowości. Na miejscu udało się ustalić tożsamość sprawcy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec w/w miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany przez ropczyckich funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawniono kilkadziesiąt sztuk kart SIM, telefony i laptop, za pomocą którego dokonywano oszustw.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 286 § 1 kk, który to czyn zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz pozostawania przez podejrzanego w dyspozycji organów ścigania zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci m.in. dozoru Policji.

Dochodzenie jest nadal w toku i pozostaje pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach. Jak ustalono również w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze dotyczące popełnienia szeregu oszustw, w których występuje około 500 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.