Kierowca quada nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym patrolem. Mundurowi zatrzymali 33-letniego uciekiniera. Pozostawione na śniegu ślady, doprowadziły funkcjonariuszy do porzucanego przez niego quada.
W sobotę, policjanci w Ustrzykach Dolnych zauważyli kierującego quadem, który mógł prowadzić pojazd po alkoholu. Funkcjonariusze wydali mu sygnał do zatrzymania, lecz kierowca go zignorował i jechał dalej. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszyli za nim. Kierujący zajechał na posesję nie należącą do niego, a kiedy funkcjonariusze chcieli podjąć wobec niego czynności, dodał gazu i zaczął uciekać.

Z uwagi na brak możliwości kontynuowania dalszego pościgu, policjanci ustalili dane kierowcy. To 33-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego, kiedy szedł ulicami miasta. W trakcie sprawdzenia okazało się, że 33-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze, którzy podejmowali interwencję wobec kierowcy quada, zauważyli na śniegu ślady. Drogę leśną dotarli na łąki, a następnie do piwniczki z rzeczami należącymi do kierowcy. A stamtąd, podążając za kolejnymi śladami, dotarli do drogi polnej, gdzie w terenach zakrzaczonych znajdował się porzucony quad.

Teraz 33- letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne, odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.