Policjanci z komisariatu w Radymnie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali mieszkańca gminy Laszki, który odpowie za usiłowanie kłusownictwa i posiadanie potrzasków oraz wnyków.
Mundurowi z komisariatu w Radymnie podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali 69-latka, który rozstawiając w lesie w Wielinie wnyki, usiłował wejść w posiadanie zwierzyny łownej. Mieszkaniec gminy Laszki posiadał przy sobie maczetę, kombinerki oraz gwóźdź.

W trakcie wykonywania dalszych czynności w tej sprawie, funkcjonariusze przystąpili do przeszukania domu mężczyzny. W budynkach gospodarczych mundurowi ujawnili metalowy potrzask oraz metalowe linki i druty.


Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zakładania wnyków, w trakcie których zabezpieczyli sześć stalowych linek, wykorzystywanych przy procederze kłusownictwa.

Funkcjonariusze przedstawili 69-latkowi zarzuty usiłowania pozyskania zwierzyny, poprzez rozstawianie sideł oraz posiadania potrzasków oraz wnyków do kłusownictwa. Za te czyny sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.