We wtorek, ofiarą oszustów padł 68-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Mężczyzna odebrał telefon od rzekomego pracownika jednego z banków. Oszust poinformował 68-latka o próbie zaciągnięcia kredytu na jego dane osobowe.
Podczas telefonicznej rozmowy przekonał on mieszkańca gminy Łańcut, że jego pieniądze są zagrożone i jest konieczność ich przelania na bezpieczne konto. Jednocześnie, aby uwiarygodnić całą sytuację, przestępca wysłał do 68-latka smsa, który na telefonie ofiary wyświetlił nazwę banku.
Mieszkaniec gminy Łańcut wykonał polecenia oszusta i przelał swoje oszczędności na "konto techniczne". W ten sposób mężczyzna stracił ponad 20 tysięcy złotych.
Komentarze
Dodaj komentarz