Fałszywy pracownik banku okradł 68-latka - stracił ponad 20 tys. zł

Fałszywy pracownik banku okradł 68-latka - stracił ponad 20 tys. zł
zdjęcie ilustracyjne

Policja apeluje, aby zachować czujność w rozmowach telefonicznych, w których nieznany rozmówca porusza temat naszych oszczędności. W ostatnim czasie ofiarą oszustwa metodą "na pracownika banku" padł 68-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Mężczyzna stracił ponad 20 tysięcy złotych.

We wtorek, ofiarą oszustów padł 68-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Mężczyzna odebrał telefon od rzekomego pracownika jednego z banków. Oszust poinformował 68-latka o próbie zaciągnięcia kredytu na jego dane osobowe.

Podczas telefonicznej rozmowy przekonał on mieszkańca gminy Łańcut, że jego pieniądze są zagrożone i jest konieczność ich przelania na bezpieczne konto. Jednocześnie, aby uwiarygodnić całą sytuację, przestępca wysłał do 68-latka smsa, który na telefonie ofiary wyświetlił nazwę banku.

Mieszkaniec gminy Łańcut wykonał polecenia oszusta i przelał swoje oszczędności na "konto techniczne". W ten sposób mężczyzna stracił ponad 20 tysięcy złotych.
Źródło: KPP Łańcut

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.