Celem spotkania, było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem służb stojących na straży bezpieczeństwa publicznego w regionie
W czwartek (21.03), w zabytkowym parku Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Jedliczu odbył się piknik mundurowy z udziałem licznie zaproszonych gości.

Piknik Mundurowy w Jedliczu

Na plenerowym spotkaniu z młodzieżą stawili się m.in. przedstawiciele wojsk lądowych, strażacy, ratownicy oraz policjanci. Jedliccy licealiści z zainteresowaniem obserwowali zaplecze sprzętowe wykorzystywane przez formacje mundurowe oraz podmioty, których działalność związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Piknik Mundurowy w Jedliczu

Krośnieńską komendę reprezentowali: podinsp. Zenon Stanisz z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policyjni profilaktycy – asp. sztab. Agnieszka Surmacz i mł. asp. Tomasz Czelny. W działaniach uczestniczył również st. sierż. Zbigniew Borkowski, dzielnicowy z jedlickiego komisariatu. Funkcjonariusze przypominali zainteresowanym przepisy ruchu drogowego, zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz omawiali realizowane programy profilaktyczne.

Piknik Mundurowy w Jedliczu

Policjanci zorganizowali również punkt informacyjno – edukacyjny, gdzie udostępniali materiały dotyczące procesu rekrutacji do służby, zachęcając młodzież do zasilenia szeregów podkarpackich stróżów prawa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.