Policjanci z Komisariatu Policji w Pruchniku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem pieszej
Do wypadku doszło w czwartek (18.04), około godz. 21.45 na ul. Markiewicza w Pruchniku ( w powiecie jarosławskim).

Pruchnik. Zginęła 79-letnia kobieta potrącona przez samochód

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni kierowca volkswagena jadąc w kierunku Kramarzówki, potrącił pieszą która przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W wyniku doznanych obrażeń, mimo podjętej reanimacji, 79-letnia mieszkanka gminy Pruchnik zmarła na miejscu wypadku. Alkomat wskazał, że kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o szczególną ostrożność!

Piesi stanowią zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują, by zachowali szczególną ostrożność przechodząc przez przejścia dla pieszych, korzystali z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Policjanci przypominają, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.