Kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto przewróciło się na bok. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go, a badanie wykazało, że był pijany.
Do zdarzenia doszło we wtorek (17 maja) około godz. 12.15 w Nowym Kamieniu w powiecie rzeszowskim. Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci, kierujący ciężarowym manem stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia na bok. Jak wynikało z relacji świadków kierowca samochodu wydostał się z kabiny i oddalił się w kierunku pobliskich łąk.

Policjanci ustalili jego rysopis. Następnie sprawdzili okolicę i po kilkudziesięciu minutach zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna został rozpoznany przez świadków.

Przeprowadzone badanie wykazało u niego niemal 3 promile. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu, a 35-latka izolowali w izbie wytrzeźwień. Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.