Przyjęcie policyjnej odznaki to wzięcie na siebie dużej odpowiedzialności. Wstępujący do Policji wiedzą, że policjantem jest się zawsze, a potrzeba niesienia pomocy, podjęcia interwencji, czy zareagowania może pojawić się w każdym momencie. Z taką sytuacją spotkał się funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Wracając po służbie do domu, najechał na wypadek drogowy i udzielił pomocy osobie poszkodowanej.
Funkcjonariusz, bez względu na to czy jest w służbie czy poza nią, w sytuacji kiedy zagrożone jest ludzkie życie, bez wahania rusza z pomocą. Tak też było w miniony czwartek.

Policjant z rzeszowskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, wracając po służbie do domu, najechał na wypadek, do jakiego doszło w Głogowie Małopolskim, w powiecie rzeszowskim. Policjant zatrzymał się i poszedł sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Niestety ten wypadek okazał się tragiczny w skutkach. W zderzeniu bmw z ciężarowym mercedesem, zginął kierujący samochodem osobowym. Pomocy wymagał kierujący mercedesem, który podczas zderzenia się pojazdów, wypadł z kabiny swojego auta.

Na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych. Policjant ustalił, że zostały one zawiadomione przez świadków tego zdarzenia. Szybko ocenił sytuację i zaczął udzielać pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Fachowo udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej i monitorował jego stan zdrowia do czas przyjazdu karetki pogotowia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.