Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło w jednym ze sklepów w Nisku. Mężczyzna wyniósł z marketu skradziony telefon i uciekł. Kiedy pracownik sklepu i jeden z klientów odebrali mu skradziony przedmiot, sprawca zaczął wymachiwać w ich kierunku nożem. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 39-latkowi za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
W ubiegłą sobotę, niżańscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w Nisku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna zabrał z wystawy sklepowej atrapę telefonu o wartości 1000 zł., po czym wybiegł ze sklepu. Za złodziejem pobiegł pracownik sklepu wraz z klientem, którym okazał się funkcjonariusz Służby Więziennej i gdy odebrali mu atrapę telefonu, mężczyzna wyjął nóż i zaczął nim wymachiwać, żądając oddania telefonu. Kiedy sprawca nie odzyskał skradzionego przedmiotu, uciekł z miejsca.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 39-letni obywatel Gruzji, który został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty.

Na wniosek policjantów i prokuratury, Sąd Rejonowy w Nisku zastosował wobec 39-latka środka zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.