50-letni mieszkaniec gminy Chłopice usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz nakazu opuszczenia zajmowanego lokalu. To efekt prowadzonego przez policjantów z wydziału kryminalnego postępowania, dotyczącego przyjętego zawiadomienia o znęcaniu się psychicznym nad członkiem rodziny.
Końcem sierpnia policjanci z jarosławskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej. Stróże prawa zatrzymali agresora. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 50-latek od dłuższego czasu znęcał się nad ojcem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad rodzicem. Prokurator zastosował wobec 50-letniego mieszkańca gminy Chłopice środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym, musi także opuścić zajmowany z nim lokal.

Przemoc domowa jest przestępstwem ściąganym z urzędu, a za taki czyn może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.