Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, ujawnili znaczną gotówkę, która nie została zgłoszona do kontroli.
W trakcie kontroli samochodu osobowego, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy, funkcjonariusze KAS wykryli niezgłoszoną do kontroli gotówkę.

- Pieniądze w różnych walutach, o równowartości ponad 13,6 tys. euro przewożone były przez 32- letniego kierowcę. Mężczyzna, który nie dokonał obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy powyżej 10 tys. euro, został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. złotych - poinformowała aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoba, która wjeżdża do UE lub wyjeżdża z UE i przewozi co najmniej 10 tysięcy euro (lub równowartość tej kwoty w innej walucie), ma obowiązek zgłosić pisemnie te środki funkcjonariuszom Służby Celno- Skarbowej lub Straży Granicznej. Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych, podlega karze grzywny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.