Kierowca z powiatu krośnieńskiego w Wielopolu Skrzyńskim znacznie przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu.
Od kilkunastu dni kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej restrykcyjne pod kątem wysokości mandatów karnych, jak również ilości punktów karnych za wybrane wykroczenia. Wczoraj (26 września) przekonał się o tym kierujący mazdą. Funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, na drodze wojewódzkiej nr 986 w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, mierzyli prędkość w wyznaczonym punkcie kontrolnym.

- Po godz. 17 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, który przekroczył prędkość. 55-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 92 km/h. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Zgodnie z nowym taryfikatorem, funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca powiatu krośnieńskiego mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 26 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu - poinformowała KPP w Ropczycach.

Policja przypomina, że mienione przepisy ruchu drogowego wprowadzają tzw. "recydywę", która za złamanie przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia powoduje, że mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas. Zmieniają się także punkty karne nakładane za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.