54-letni kierowca hyundaia, w obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 107 km/h. Mieszkaniec Nagłowic stracił prawo jazdy na 3 miesiące,
W Pustkowie (powiat dębicki), policyjny patrol ruchu drogowego zmierzył prędkość kierującego hyundaiem. Okazało się, że kierowca w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził z prędkością 107 km/h.

- Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. 54-letni mieszkaniec Nagłowic, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące - poinformowała KPP w Dębicy.

Mundurowi przypominają, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.