Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali 33-letniego motocyklistę, który przy ograniczeniu do 70 km/h, pędził z prędkością 195 km/h.
W czwartek (3 listopada) przed godz. 16, policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED patrolowali drogę wojewódzką nr 871, relacji Stalowa Wola - Tarnobrzeg - Mielec. Mundurowi podczas kontroli pojazdów przy ulicy Wisłostrada, zauważyli poruszający się z dużą prędkością motocykl. Funkcjonariusze ruszyli za motocyklistą.

Kierowca w dalszym ciągu jechał z nadmierną prędkością, popełniając szereg wykroczeń na skrzyżowaniu wyprzedzał inne pojazdy, nie używał kierunkowskazów podczas zmiany pasów ruchu. Policjanci zatrzymali motocyklistę. 33-latek jechał motocyklem poza obszarem zabudowanym z prędkością 195 km/h.

Mężczyzna został ukarany trzema mandatami na łączną sumę 3 600 złotych i 29 punktami karnymi.

- Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Droga nie jest miejscem do brawury, a stosowanie się do ustalonych przepisów, pozwoli nam bezpiecznie wrócić do naszych domów.