Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 150 fałszywych praw jazdy. Najwięcej z nich ujawniono w przejściu granicznym w Korczowej, gdzie ostatnio zatrzymano falsyfikat wydany rzekomo w Tadżykistanie.
30 października w drogowym przejściu granicznym w Korczowej do kontroli na wjazd do Polski zgłosił się 26-letni obywatel Tadżykistanu.

Mężczyzna kierował skodą na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Cudzoziemiec do kontroli przedstawił tadżyckie prawo jazdy, które od razu wzbudziło podejrzenie mundurowych co do jego autentyczności.

Strażnicy graniczni podczas sprawdzeń ustalili, że dokument był w całości podrobiony. W trakcie wyjaśnień mężczyzna przyznał się do zarzutu posłużenia się fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności 6 miesięcy w zawieszeniu na rok. Dalszą podróż kontynuował już na fotelu pasażera.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.