Kierujący BMW przekroczył prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy a ponadto, 26-letni kierowca BMW otrzymał wysoki mandat i punkty karne.
W miniony poniedziałek, w miejscowości Dąbrówka, policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego BMW, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 114 km/h.

26-letni kierujący złamał tym samym przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 64 km/h, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i ukarali mandatem w wysokości 2 tys. złotych oraz 14 punktami karnymi.

- Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty dokumentu prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.