45-latek chciał zmylić funkcjonariuszy straży granicznej umieszczając kostki brukowe udające papierosy w zbiorniku paliwa.
Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Budomierza wytypowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.

Z pomocą Rico, 2-letniego labradora wyszkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, dotarli do przerobionej skrytki za deską rozdzielczą. Znajdowało się w niej 1700 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało, kierowca chciał uśpić czujność funkcjonariuszy i skierować ich uwagę w zupełnie inne miejsce. W tym celu, w baku paliwa umieścił kostkę brukową w woreczkach, która miała imitować nielegalny towar. Ta skrytka również nie uszła uwadze funkcjonariuszy.

Nielegalne papierosy z przemytu

Papierosy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, prowadzonego przeciwko kierowcy. To nie pierwsza przemytnicza wpadka 45-letniego obywatela Polski, dlatego poza przepadkiem nielegalnego towaru, musi liczy się także z utratą samochodu przystosowanego do przemytu.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter