Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze, do którego doszło w jednym z domów na terenie Leżajska.
Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Jak ustalili policjanci, podczas spotkania dwóch mężczyzn, w domu, który wcześniej wspólnie wynajmowali, doszło do awantury, podczas której jeden z nich chwycił za siekierę i zagroził śmiercią 20-latkowi. Dodatkowo zażądał 500 zł lub telefonu komórkowego. 20-latek wybiegł z domu, a o całym zajściu powiadomił policjantów.

- Jeszcze tego samego dnia, policjanci kryminalni leżajskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca Giedlarowej. W momencie zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Następnego dnia, 23-latkowi zostały przedstawione zarzuty, a następnie został przesłuchany w charakterze podejrzanego - poinformowała KPP w Leżajsku.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku. Na ich podstawie Sąd Rejonowy w Leżajsku, na wniosek prokuratora, zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.