Pijany 41-latek zniszczył w Jarosławie zaparkowane na prywatnej posesji samochody. Mężczyzna posiadał przy sobie maczetę i nóż.
Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 19, w Jarosławiu. Dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że nieznany domownikom mężczyzna wtargnął na ich posesję i poprzebijał opony w samochodach. Na miejsce zostali skierowani policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Nóż zabezpieczony przez policjantów

Funkcjonariusze zastali świadków zdarzenia, którzy ujęli sprawcę uszkodzenia pojazdów. Z ich relacji wynikało, że gdy przebywali w domu, usłyszeli huk dochodzący z posesji. Zaniepokojeni wyszli na zewnątrz, aby zobaczyć co się stało. Przed domem, gdzie stały zaparkowane volkswagen i audi, zobaczyli mężczyznę, który w ręce trzymał maczetę.

Uszkodzony samochód meczetą

Domownicy, wsparci przez sąsiada, obezwładnili mężczyznę, wytrącając mu z ręki maczetę oraz nóż. W czasie obezwładniania agresora, jeden z mężczyzn został zraniony powierzchownie w rękę. O całym zdarzeniu świadkowie powiadomili Policję i nie pozwolili również na to, aby sprawca się oddalił.

Uszkodzony samochód meczetą

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 41-letniego mieszkańca Jarosławia. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promila alkoholu w jego organizmie.

Z maczetą przyszedł na imprezę
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 2,5 tys. zł. 41-latek usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.