W jednej z miejscowości w gminie Mielec, w trakcie rozbiórki budynku gospodarczego, odnaleziono 111 sztuk amunicji do karabinu maszynowego z czasów II wojny światowej. Miejsce ujawnienia amunicji zabezpieczali mieleccy policjanci.
W minionym tygodniu dyżurny mieleckiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia kilku sztuk amunicji w drewnianej futrynie drzwi budynku gospodarczego, który był w trakcie rozbiórki. Na miejsce pojechał patrol Policji z funkcjonariuszami wyspecjalizowanymi w rozpoznaniu minersko - pirotechnicznym.

Po dokładnym sprawdzeniu przez mundurowych drewnianej futryny okazało się, że ukrytych było łącznie 111 sztuk amunicji karabinowej, pochodzącej z okresu II wojny światowej. Amunicja została zabezpieczona i przekazana wojskowemu patrolowi sapersko - minerskiemu.

Tragedia w Przemyślu. Kierujący wjechał w przystanek autobusowy
Mielecka komenda została również powiadomiona przez pracowników wykonujących prace ziemne - rekultywacyjne o ujawnieniu niewybuchu. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znalezione niewybuchy, to pociski artyleryjskie. Pociski pomimo upływu czasu stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia, ze względu na zachowane wartości bojowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.