Za groźby karalne oraz nielegalne posiadanie broni odpowie 66-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna miał strzelić w kierunku pokrzywdzonego z "wiatrówki" i grozić mu.
W ubiegłym tygodniu do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który zawiadomił, że będąc na działce swojego syna, usłyszał odgłos wystrzału, a następie zobaczył sąsiada stojącego na posesji. Pomiędzy nimi wywiązała się krótka rozmowa, w trakcie której mężczyzna miał grozić pokrzywdzonemu. W wyniku zdarzenia mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania wskazanego mężczyzny. W trakcie przeszukania jego posesji zabezpieczyli m.in. broń pneumatyczną, pistolet oraz pistolet gazowy, blisko 200 sztuk amunicji oraz akcesoria do broni. 66-latek został zatrzymany.

amunicja

Po zgromadzeniu materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz wypowiadania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora wobec 66-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci mi.in. policyjnego dozoru.

Strzelał z wiatrówki do autobusu
W sprawie trwają dalsze czynności.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter