Trzy nastoletnie dziewczyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym za posiadanie substancji zabronionych. Jedna z nich, nie mając uprawnień do kierowania, przywiozła fiatem, swoje dwie koleżanki. Policjanci przekazali 16-latki ich opiekunom.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed południem. Podczas patrolowania Zalewu Podwolina, uwagę niżańskich policjantów zwrócił zaparkowany na jednym z parkingów, fiat. W samochodzie siedziały trzy młode kobiety. Jedna z nich, na widok policjantów nerwowo wyrzuciła coś za siebie. Policjanci postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania.

W samochodzie przebywały trzy, 16-letnie dziewczyny. Jak się okazało jedna z nich przyjechała fiatem, mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Jak tłumaczyła, auto wzięła swojemu znajomemu, bez jego wiedzy i zgody.

Policjanci ustalili, że nastolatka wyrzuciła substancję zabronioną. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana.

Młodzi mężczyźni posiadali i uprawiali narkotyki
Młode kobiety zostały przewiezione do niżańskiej komendy, skąd odebrali je opiekunowie prawni. Sprawą 16-latek zajmie się sąd rodzinny. Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.