W wyniku potrącenia przez samochód osobowy ranny został 41-letni pieszy, który będąc w stanie nietrzeźwości poruszał się po jezdni nie korzystając z pobocza.
Do zdarzenia doszło w Załużu w powiecie lubaczowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni pieszy, mieszkaniec gminy Lubaczów, poruszał się po jezdni, nie korzystając z pobocza, został potrącony przez jadącą z naprzeciwka 29-letnią mieszkankę powiatu łańcuckiego, która kierowała pojazdem marki BMW. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 41-latka, jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kierująca BMW była trzeźwa.

wypadek w Załużu

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Apelujemy do pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze. W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy, co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach tych kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Widoczne elementy odblaskowe znacznie wpływają na nasze bezpieczeństwo. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla kierujących nawet z dużej odległości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.