Mieszkaniec Zarzecza nie uwierzył oszustom i nie zainstalował w swoim telefonie aplikacji, za pomocą której, przestępcy uzyskaliby dostęp do jego konta bankowego. O sprawie poinformował niżańskich funkcjonariuszy
W miniony wtorek, na telefon jednego z mieszkańców Zarzecza zadzwoniła kobieta, która poinformowała go o wygranej z inwestycji. W celu przekazania nagrody, poleciła swojemu rozmówcy zainstalowanie aplikacji AnyDesk. Kobieta tłumaczyła, że za pomocą tego narzędzia, możliwy będzie przelew nagrody na konto bankowe w wysokości kilku tysięcy dolarów.

Mężczyzna od razu zorientował się, że ma do czynienia z oszustwem. Kiedy był nakłaniany do instalacji oprogramowania, natychmiast rozłączył się, a o całej sytuacji poinformował niżańskich policjantów. Zgłaszający dodał, że jeszcze kilka razy otrzymywał połączenie z tego samego numeru telefonu. Uwagę mężczyzny zwrócił wschodni akcent rozmówczyni i wywoływana przez nią presja czasu. Dzięki czujności, mieszkaniec Zarzecza nie stracił swoich oszczędności.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, szczególnie tymi, którzy nakłaniają nas do przekazania pieniędzy lub instalacji jakichkolwiek oprogramowań w urządzeniach. Pamiętaj, że przez telefon każdy może być policjantem, córką, wnuczkiem, czy pracownikiem różnych instytucji.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.