Uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu odwiedzili wczoraj jarosławską komendę. Dzieci poznały z bliska specyfikę pracy funkcjonariuszy i zadawały wiele szczegółowych pytań. Szczególną atrakcją dla najmłodszych było spotkanie z technikiem kryminalistyki i poznanie tajników jego pracy. Przed wakacyjnym wypoczynkiem policjantka przypomniała najmłodszym, że podczas wakacyjnych przygód, dobra jest zabawa ale zawsze musi iść w parze z bezpieczeństwem.
Wczoraj, jarosławska komenda gościła w swoich murach uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu. "Przewodnik" wycieczki mł. asp. Agnieszka Stysiał oprowadziła dzieci po budynku, przedstawiła im na czym polega służba oraz jak wygląda praca w poszczególnych wydziałach.

Uczniowie odwiedzili wydział patrolowo-interwencyjny, gdzie funkcjonariuszka opowiedziała im o swojej pracy oraz zaprezentowała policyjny sprzęt jaki mundurowi używają w codziennej służbie. Policjantka pokazała także małym gościom pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wiele emocji wzbudziło spotkanie z technikiem kryminalistyki, który specjalnie dla dzieci pokazał sposób pobierania odcisków palców i technikę robienia zdjęć. Zwiedzającym pokazano również strzelnicę, niebieski pokój i siłownię, na której policjanci doskonalą swoją sprawność fizyczną.

Atrakcją dla uczniów był także pokaz policyjnego radiowozu, któremu dzieci mogły przyjrzeć się z bliska. W trakcie spotkania przed wakacyjnym wypoczynkiem, policjantka udzieliła najmłodszym cennych rad na temat tego, jak bezpiecznie spędzić wolny czas. Szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą, w górach czy też na podwórku.

Na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie. Każde dziecko otrzymało odblask, który w czasie wakacyjnych spacerów będzie im przypominał o bezpieczeństwie. Uśmiech i radość na twarzach dzieci, wspaniała atmosfera oraz skupienie, z jakim wysłuchały prelekcji, mogą świadczyć o tym, że wizyta ta nie tylko była dla nich wycieczką ale też niezapomnianą lekcją. Dzięki przekazanym wskazówkom dzieci będą mogły świadomie i odpowiedzialnie dbać o własne bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.